Obecny pokec, vicemene o nicem ....

Moderators: mcorn, Tacx Moderator, malfukt, Tacx support, Nasz, Jerrry, PeterK

Jerrry

Obecny pokec, vicemene o nicem ....

Post by Jerrry » Wed Nov 05, 2008 6:57 pm

Aby tu neco bylo, sverim se s dnesnim zazitkem. Nechtelo se mi na kolo (puvodne jsem mel vymysleno ze si dam den oddych), objednany I-Magic jeste nedorazil, tak jsem vyrazil behat. Nebehal jsem uz dlouho a jsem zdesen jak mizerna je moje fyzicka v tomhle smeru :-((( Nohy me boli jak uz dlouho ne a myslim ze se zitra na ne ani nepostavim ....

Pedroso

Post by Pedroso » Thu Nov 06, 2008 7:30 pm

Nechci zakládat nové vlákno, tak píšu svůj dotaz do "pelmelu", nemáte někdo zkušenosti s nákupem RLV z www.bikepalast.com?
Příští týden mi snad přijde i-magic, tak chci být nachystaný.

PeterK

Post by PeterK » Thu Nov 06, 2008 7:54 pm

Já osobně mám zkušenosti pouze s Bike24. Vše do 3-4 dnů, poštovné cca 6EUR. Momentálně ale ještě nemají nová RLV. http://www.bike24.com/1.php?menuid1=5;m ... b6f2607888

Porovnej si ceny.

Pedroso

Post by Pedroso » Thu Nov 06, 2008 11:36 pm

Jenomže já jsem nevěřící opatrnej Tomáš, zkrátka nechci platit kartou a mbank nemá ještě zahraniční platební styk. A tento obchod nabízí zaslání na dobirku. Když objednám za více jak 99,-EUR tak je poštovné zdarma jen 4,- EUR za dobírku.

PeterK

Post by PeterK » Fri Nov 07, 2008 12:45 am

Budiž, ale pozor že třeba to jejich Alpine Classic má jen Col de Galibier a Alp d ’Huez, takže je to verze 2007. Ty dvě následující mají nejen lepší obraz ale též Col de Telegraph navíc. Jinými slovy, jedná se o starší sbírku RLV. Podívej se na cyklodiskuzi, viz sticky, je tam přehled nových RLV. Někde na posledních stránkách.

Jerrry

Post by Jerrry » Fri Nov 07, 2008 1:03 am

ja, kdyz jsem z bike24 objednaval iMagic (3 dny zpatky) jsem je kontaktoval ohledne novych RLV - protoze jejich stranky stale nabizely tituly <.24 - tedy starsi. Napsali mi, ze nove RLV, tedy >.30 budou mit v nabidce asi za 14 dni. Cekat se mi nechtelo. Nakonec jsem masinku objednal z bike24 a RLV objednaval primo z Tacxu. Nemam zatim ani jedno, ale podle potvrzujicich e-mailu co mi chodi, bych tipoval ze mi to dorazi cca ve stejnou dobu.

Bike24 jsme platil normalne karou - zadanim vsech jejich dat. Pri nakupu z Tacxu jsem vyuzil moznost Paypal (mam tam ucet). Je to sice ta sama karta, ale nemusel jsem alespon psat ty cisla porad dokola.

Jeste donedavna jsem mel na inet nakupy "otevreny" vsechny tri karty co mam. Vsechny tri jsou k jednomu, hlavnimu, uctu. Nikdy se i nic spatnyho nestalo. A to, doopravdy, na netu nakupuju uz asi 5 let. Ted jsem preci jen podlehl obecne neduvere - u vsech stavajicich karet jsem zrusil inet platby. Zalozil jsem si novy poducet ke kteremu je karta s moznosti inet platby. Na tom poductu normalne neni nic. Kdykoliv se chystam neco koupit prvne tam prevedu $$$ z hlavniho uctu a teprve pak platim kartou. Takze, i kdyz by ty udaje chtel nekdo zneuzit, na tom uctu nic neni. TO je myslim rozumne reseni soucasneho stavu bezpecnosti platebnich operaci. + Paypal ktery je skvely v tom, ze nemusite vsude zadavat konkretni udaje. I kdyz zrovna na Tacxu bych se toho asi moc nebal.

JInak, neslysel jsem o dobirce, ktera by fungovala ze zahranici ... vazne ne. A to uz jsem kupoval vsechno mozny.

Pedroso

Post by Pedroso » Fri Nov 07, 2008 10:10 am

Díky za vaše zkušenosti, ale asi su natvrdlej. Když se podívám na :
http://www.bike24.com/1.php?content=7;p ... b6f2607888
tak tam jsou jen RLV T1956.06-23, což jsou podle mého názoru taky loňské a předloňské trasy. Rok 2008 by měl být T1956.3x.
Uvažuju správně?

Jerrry

Post by Jerrry » Fri Nov 07, 2008 10:15 am

naprosto spravne :-) Uz jsem to psal vys, na bike24 ta nova videa ZATIM nemaji. Pry je to otazka tydne, dvou .... ja nova videa objednaval primo odsud. Zatim neprisly .. je to par dni

Franta666

Post by Franta666 » Fri Nov 07, 2008 5:46 pm

Teď už se vyplatí počkat na RLV 2008. Jak uvedl PeterK ukázky na: http://ergovideo.com/GiroMortirolo2008.htm To vypadá velice pěkně!

kando

Post by kando » Fri Nov 07, 2008 6:59 pm

tak pani na bike24 uz su nove RLV widescreen k dispozicii. mozeme objednavat :)

Ondra

Tacx I-magic

Post by Ondra » Mon Nov 10, 2008 9:06 pm

Ahoj, já jsem psal nějaký příspěvky na forum na cyklodiskuze, jako že díky všem za informace, četl jsem jí celou a původně jsem byl jasně pro fortius, tak nyní to bude zřejmě i.magic.
Z kupkolo a kolokramu mi odepsali, že zkouška není možná tak já nevím já to nekoupím, dokud si to nezkusím, takže nevím...
Umí v tom bike24.com Anglicky? já studuju AJ, takže se s nima domluvím ale německy ne
a umí tam anglicky i mluvit a prodávat a tak :-)
kdybych to tam chtěl i osobně zkust a koupit?
díky všem

PeterK

Post by PeterK » Mon Nov 10, 2008 9:26 pm

Pokud jde o písemnou komunikaci, odpoví ti na každý anglický email. V krámě pak anglicky bezchybně mluví Uwe Sprotowski, který Imagic sám jezdí a bez problémů umožní test. Chce to ale předchozí domluvu a hlavně se ujistit, jestli je nutné si přinést i vlastní kolo. Když jsem tam byl poprvé, tak to ještě bylo nutné. Před 14 dny už tam měli namontovány i vlastní. Jinak, když už tam budeš, stálo by zato vyzkoušet i Fortius. Kdoví, třeba bude chodit jak má.

Ondra

Post by Ondra » Tue Nov 11, 2008 1:59 am

Jo tak já se tam stavím, díky PeterK moc :-), bude to teda trapas, no doluvím to přes e-mail, ale spíš moje pokusy o zkoušení těch trenažerů tam, to bude teda zážitek, ale lepší něž koupit zajíce v pytli.
Každopádně i když tam fortius bude šlapat a já bych rád když bude, tak nemám podle vašich příspěvků jistotu, že bude šlapat ten co je v krabici a co mi daj domů.. což je blbý a škoda že to nevychytali no. Takže koupím ten i-magic.
Posl. dotaz tohoto příspěvku: přes ten I-magic si zahajem online spolu? :-)

Pedroso

Post by Pedroso » Thu Nov 13, 2008 7:15 pm

Tak mi konečně přišel ten vytoužený I-magic, nyní prožívám uvodní útrpy.
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s nastavením přítlaku kola na brzdu.
Podle Rádě nastavím 10s ze 40km/h pri sloop 0, ale když pak provedu kalibraci, dostanu výsledek 2,4. Spíše věřím Ráďovu nastavení, protože při kalibraci 0,0 mi kolo po brzdě hodně prokluzuje. Nevím, kde jsem udělal chybu?
Předem dík za radu.

Pedroso

Post by Pedroso » Fri Nov 14, 2008 2:02 pm

Mám ještě jeden dotaz, jestli někdo nevíte v jakém teplotním rozmezí se může I-magic skladovat resp. provozovat. Prolezl jsem všechny papíry a nikde jsem to nenašel. Nevím jestli ho můžu nechat v garáži jako sirius, neboť tam může i slabě mrznout.

PeterK

Post by PeterK » Fri Nov 14, 2008 3:49 pm

Sirius má stejnou elektromagnetickou brzdu jako I-magic, takže tady by problém být neměl. Jediný zádrhel může být interface, ale s tím bych to viděl jako s PC, můžeš ho provozovat pod nulou?

PeterK

Post by PeterK » Sat Nov 15, 2008 2:26 pm

Wesp_IM wrote:I never had problems with the i-magic at temperatures of about -5 degree Celcius.
Takže do -5 by to mělo být v pohodě.

Pedroso

Post by Pedroso » Sat Nov 15, 2008 9:26 pm

Díky za informaci, míň tam určitě nebude.

Ondra

St&#283;hování

Post by Ondra » Sat Nov 22, 2008 7:58 pm

Ahoj, ještě mám jeden dotaz, zda bude podle vás problém s tím, že kolo + flow budu stěhovat a ta i-magic jednotka bude pořád na 1 místě... 4 dny v týdnu bydlím v Liberci a 3 dny jsem doma. Moje představa je, že převezu do Liberce kolo + tacx flow nebo spíše jen Tacx Flow a nasadím to na 2. kolo a i-magic nechám doma. Chtěl jsem se zeptat Vás, zkušených uživatelů, jak dlouho mi zabere vždycky sestavení a hlavně uvedení do provozu a jestli se to tím nějak "nevyčvachtá" nebo tak něco...

kando

Post by kando » Sat Nov 22, 2008 9:02 pm

ja si myslim, ze s tym stahovanim mat problem nebudes. predpokladam, ze flow bude mat tiez nejaku svoju jednotku, ktoru budes pouzivat bez pocitaca a i-magic bude druha jednotka potrebna pre pripojenie na pocitac. toto ti asi zodpovednejsie potvrdi niekto, kto uz upgradoval flow na i-magic. a co sa tyka toho zostavenia, tak postavit to cele je zalezitost 5 minut. len nevyhodou je, ze budes musiet vzdy urobit kalibraciu, co casto trva dlhsie ako to postavenie. ja staviam moj i-magic v priemere kazdy tyzden minimalne raz a nespozoroval som nejake problemy, ze by sa to nejako vycvachtalo. jednak nema sa asi velmi ani co.

Post Reply

Return to “Slovenský”