RLV videa - popis jednotlivych videi

Moderators: malfukt, Tacx support, mcorn, Tacx Moderator, Nasz, PeterK, Jerrry

PeterK

Post by PeterK » Fri Nov 14, 2008 5:49 pm

And how would those with regular Fortius SW benefit? We have many new users here and many others on our Czech forum asking advice before buying. I am sure they will not go for a new SW just weeks after purchasing the old one. And there is the issue with HW requirements. New SW will mean a new PC as well for a lot people here , so I can imagine they will stay with the older version for a while.

Pedroso

Post by Pedroso » Fri Nov 14, 2008 5:50 pm

Teď jsem vyjel na Mont Ventoux 2008 a musím přiznat, že jsem zklamaný.
Kvalita obrazu srovnatelná s Malorkou 2006. Mám 19" LCD 1280x1024 a obraz se zaostřil jen v "úzkém" zobrazení, tím se ale zase podstatně zmenšil. Aktualizace FFDShow na rev1792 nic nevyřešila.
Grafiku mám NVIDII 8600 512MB, nevím jak to mám nastavit aby se to zlepšilo, možná jiný ovladač k monitoru a zvětšit rozlišení?

PeterK

Post by PeterK » Fri Nov 14, 2008 6:00 pm

Nechci být špatným prorokem, ale je to asi tak, že buď budeš mít ten úzký pruh krásně ostrý, za což zaplatíš zmenšením celkové obrazové plochy, anebo si obraz roztáhneš, ale zase ztratíš tu ostrost. Ćerné pruhy by tuším měly být vyplněny různými informacemi, nějakým grafem, který ti bude ukazovat, kde zrovna jsi apod., ale to vše bude fungovat až s novým SW. Pokoušel jsem z Phila viz výše vymámit, co z toho budou mít ti se starým SW, tak uvidíme.

Tacx Video Production

Post by Tacx Video Production » Fri Nov 14, 2008 8:41 pm

PeterK wrote:And how would those with regular Fortius SW benefit? We have many new users here and many others on our Czech forum asking advice before buying. I am sure they will not go for a new SW just weeks after purchasing the old one. And there is the issue with HW requirements. New SW will mean a new PC as well for a lot people here , so I can imagine they will stay with the older version for a while.
The benefit to keeping with the old fortius software is that you now have the option to have much sharper clear wide video or to have a more narrow full screen video in about the same resolution as the older rides. If you like the screen full of video then you can have that. If like many users you like more a high quality image then just like with your Hollywood movie you have that choice also. But you can not have both without raising the bitrate & cpu load to really high levels.

PeterK

Post by PeterK » Fri Nov 14, 2008 10:26 pm

Franta666 wrote: Tuším, že jsi měl T1956.16 Grossglockner
a nyní je v nabídce T1956.31 Grossglockner 2008 ten je nově natočen?
Takže alespoň to je jasné. Ten nový Grossglockner byl před několika týdny dotočen a je ve výrobě. Bude to výstup od Brucku, tedy po trase Grossglockner König. Konec by měl být na vyhlídce Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Na tohle už se těším.

PeterK

Post by PeterK » Fri Nov 14, 2008 10:55 pm

Phil wrote:
The benefit to keeping with the old fortius software is that you now have the option to have much sharper clear wide video or to have a more narrow full screen video in about the same resolution as the older rides. If you like the screen full of video then you can have that. If like many users you like more a high quality image then just like with your Hollywood movie you have that choice also. But you can not have both without raising the bitrate & cpu load to really high levels.
Jenom shrnutí těch Philových příspěvků, když něco opomenu, klidně mě doplňte. Ta nová videa jsou určena převážně pro nový SW, který bude nabízen za příplatek. Ten umožní mimo jiné zatáčení a bude zobazovat další podpůrné údaje včetně zobrazení polohy pomocí GPS a Google Earth. Bude nutné upravit konfiguraci FFDShow dle odkazu http://ergovideo.com/Demo/Resize-ultrwide.jpg pro široké monitory.

Ten obraz bude, jak již tu bylo řečeno, poměrně hodně úzký, zato by měl být hodně ostrý. Zbytek obrazovky by měl vypadat nějak takto http://www.tacxvr.be/en/products/real-l ... ne-classic

S tou úpravou ffdshow si bude nutné pohrát, případně "resize" vypnout, pokud nebude výsledek takový, jak by člověk očekával.

Volba bude na každém, buď ostrý obraz v úžším pruhu, nebo plná obrazovka v menším rozlišení. Starší obrazovky 4:3 budou mít v kombinaci nové RLV a starší SW jen širší černé pruhy, nebo si obraz rovněž rozšíříte na celou obrazovku.

Mezi těmi překonvertovanými verzemi starších RLV nečekejte žádné zázraky. Konkrétně Mount Ventoux žádnou velkou změnu nepřinesl, už se o tom na jiných vláknech zmiňovali.

Pedroso

Post by Pedroso » Sat Nov 15, 2008 9:24 pm

Tak včerejší zklamání je zaponetuto, dnes jsem zkusil Stelvio z Giro mortirolo 2008. V kvalitě obrazu se to nedá vůbec srovnat, je to nádherně ostré, ten vodopád mi přišel až kýčovitý, prostě parádní zážitek.
Než jsem se rozkoukal, byl jsem nahoře. Ke spokojenosti jistě přispěla i menší strmost kopce, jenž dovoluje vyšší virtuální rychlost, což umožňuje větší plynulost videa. Uzký pruh ostrého videa jsem zvětšil nastavením formátu 2,35:1.

Franta666

Post by Franta666 » Wed Nov 19, 2008 11:51 am

Pedroso wrote:Teď jsem vyjel na Mont Ventoux 2008 a musím přiznat, že jsem zklamaný.
Kvalita obrazu srovnatelná s Malorkou 2006. Mám 19" LCD 1280x1024 a obraz se zaostřil jen v "úzkém" zobrazení, tím se ale zase podstatně zmenšil. Aktualizace FFDShow na rev1792 nic nevyřešila.
Grafiku mám NVIDII 8600 512MB, nevím jak to mám nastavit aby se to zlepšilo, možná jiný ovladač k monitoru a zvětšit rozlišení?
Už Ti běží ten Mont Ventoux 2008 dobře? Pokud ne zkus přehrát příslušný xxx.avi svým přehrávačem. Pokud bude výsledek dobrý, je chyba jinde.
Pomocí programu GSpot zjistíš zda je při přehrávání použit ffdshow, nebo jiný kodek. Ten vypni, nebo odinstaluj. Až bude funkční ffdshow a přehrávání xxx.avi v pořádku, nastav dle http://ergovideo.com/Demo/Resize-ultrwide.jpg a vyzkoušej Tacx.

Pedroso

Post by Pedroso » Wed Nov 19, 2008 2:29 pm

Po té změně formátu je to výrazně lepší. Nicméně jsem stáhnul GSpot.
Zjistil jsem toto:
Codec: XVID Name XviD Iso MPEG-4
Kterým přehrávačem se to skutečně spouští jsem nezjistil, ale když ho nechám spustit v GSpotu nastaveným přehrávačem, tak se to spustí v media playeru. Nevím jak nastavit přehrávání vFFDshow, neboť media player se mi neobjevuje v nainstalovaných programech, tudíž mi nejde odinstalovat
Jen nevím jak je možné, že se mi projevovaly změny nastavení, které jsem dělal v FFDShow, když by se to potom přehrávalo media playerem.

[/url]

Pedroso

Post by Pedroso » Wed Nov 19, 2008 3:19 pm

Tak když jsem jsem ten GSpot prošel důkladněji, zjistil jsem, že kodeky
jsou FFDshow. Takže rozdíl byl opravdu je ve formátu zobrazení

Franta666

Post by Franta666 » Sat Nov 22, 2008 10:14 am

Pedroso wrote:Tak když jsem jsem ten GSpot prošel důkladněji, zjistil jsem, že kodeky
jsou FFDshow. Takže rozdíl byl opravdu je ve formátu zobrazení
Pokud máš na mysli Media Player Classic, tak ten se neinstaluje, má však řadu dobrých vlastností, a proto je stále hojně používán.
Spusť v něm xxx.avi z RLV, pak na běžícím videu pravým tl. myši, v nabídce vyber filtry a spusť ffdshow. Odsuneš-li otevřené okno stranou, krásně vidíš běžet video. Když nyní změníš v ffdshow nastavení, hned se změna projeví a tak si nastavíš a zároveň zkontroluješ správný formát, příp. poměr stran. Nyní máš správné nastavení pro konkrétní RLV. Pro jiný rozměr videa musíš ffdshow přenastavit, aby jsi neměl obraz deformovaný.

croman

RLV kompatibilita

Post by croman » Mon Mar 02, 2009 7:54 pm

Pozdrav vsem, dnes jsem si objednal imagic a rad bych se zeptal jak je to s RLV. Mozna se ptam hloupe, ale na strankach bike24.de nabizeji videa u kterych pisou ze nejsou kompatibilni s fortiem a imagicem napr Alpine Classic Marmotte - France T1958.01.
Cim to ? Mel jsem zato, ze to jsou jen starsi vydani a nejsou Widescreen. To znamena ze jiz mohu koupit jen ty nove a starsi mi nebudou fugovat ?
Jde mi jen o to abych pochopil princip, vzdyt na tech starsich asi "vsichni jezdite", nebo ne ? Skutecne uz mohu pouzivat jen ty nove Widescreen videa ?
Dik moc za vysvetleni

croman

Post by croman » Mon Mar 02, 2009 9:47 pm

Tak uz mi to objasnil Rada na CD, takze se omlouvam za zbytecne dotazy, z duvodu hlouposti :-)

Post Reply

Return to “Slovenský”