RLV videa - popis jednotlivych videi

Moderators: malfukt, Tacx support, mcorn, Tacx Moderator, Nasz, PeterK, Jerrry

Jerrry

RLV videa - popis jednotlivych videi

Post by Jerrry » Wed Nov 05, 2008 6:28 pm

Nize uvedeny text jsem prevzal (bez dovoleni autora) ze starsi diskuze na serveru www.cyklodiskuze.cz, kde Raďa zverejnil svuj obsahly popis jednotliych RLV. Jde sice o starsi radu videi (ne rada 2008), ale muze byt uzitecna pri rozhodovani co koupit a co ne. Doufam ze to autorovi nebude vadit. Pokud ano, at rekne a ja to smazu

--- kopie prispevku ---

01. Alpine Classic Marmotte - trénink dlouhých kopců (Galibier cca 20 km, Alp d´Huez cca 13 km), nyní je ale lepší 18.Alpine Classic 2007, kde je navíc Col du Telegraphe a ve vysokém rozlišení. Častá prudší stoupání, ale žádné vlny -> plynulá jízda.

02. Mont Ventoux - trénink dlouhých kopců (z východní a západní strany vždy po cca 20km). Prudká stoupání, žádné vlny. Na 19.Giant of the Provance (vyšší rozlišení) je stoupání z jižní strany.

03.Cycling Around Capetown - poněkud nudnější jízda po rychlostní silnici, brdky nahoru dolů (na horizontech je to docela nepříjemné), v okolí krásná příroda - MOC NEDOPORUČUJI

04. Tour of Flanders - trénink intervalů (pruké brdky cca 0,5 - 2 km), nyní je lepší 21.Flanders Tour 2007

05. Iron Horse Classic - rozmanitý profil od roviny až po střední stoupání, krásná příroda - plynulá dlouhá jízda

06. Passo del Gavia - trénink dlouhých kopců, prudký výjezd a následný sjezd

07. Aube Valley Ride - střídání rovin a menších kopečků většinou do 4 %

08. Milan - S.Remo - závěrečných cca 85 km jarní klasiky - většinou rovinná plynulá jízda podél moře se čtyřmi malými (cca 1-2 km) a dvěma většími závěrečnými (cca 5 km) kopci vše cca 3-5% - DOPORUČUJI PRO ROVINY zpestřené menšími kopci

09.Heart of Evergreen - střídavý profil s jedním delším kopcem, hezká příroda

10. Namur to Revin - trénink rovin a menších kopečků; první polovna téměř rovina podél řeky, ve druhé polovině je pár menších kopců kolem cca 3,5 %, které jsou následovány sjezdy k horizontu té řeky

11. Mallorca Tour - sice hezká příroda, ale pro jízdu nejméně příjemné video - s výjimkou středního menšího a závěrečného kopce neustálé brdky 50 až 100 metrů nahoru a dolů, což činí jízdu ze všech videí nejméně reálnou - NEDOPORUČUJI

12. Amstel Gold Race - trénink intervalů; podobné jako 04.Flandry - dnes je lepší 20.Amstel Gold Race 2007 s vyšším rozlišením

13. Lombardy Tour - hodně romanitá jízda, zpočátku vlnitý terén (krásná příroda), pak dlouhý a prudký výjezd na Madonna del Ghisalo (místy až 14%) a po sjezdu opět vlnitý terén - i vzhledem k délce dost náročné

14. The Pyrenees Stage - trénink delších opakovaných kopců - tři prudké ale plynulé delší výjezdy a dva prudké sjezdy; krásné pohledy do údolí

15. Ardennes MTB - neustálé vlny pro MTB, pro jízdu na trenažéru to není moc vhodné, jede se to blbě (je tam jako bonus výjezd na Col d´Aspin, což je 11 km prudký výjezd kopce) - NEDOPORUČUJI

16. The Grossglockner - trénink dlouhého kopce; cca 20 km prudkého stoupání a pak sjezd - celkově to je na rozdíl od jiných horských kratší trasa, tak se na tom dá trénovat vysokointenzivní trénink do kopců

17. Giro del Mortirolo - zpočátku rovina a pak dva prudké výjezdy a sjezdy

18. Alpine Classic 2007 - trénink dlouhých kopců (Col du Telegraphe, Col du Galibier, Alp d´Huez) - dlouhé, těžké, náročné - DOPORUČUJI PRO TRÉNINK KOPCU

19. Giant of the Provance - úvodních cca 70 km kopce a sjezdy menších kopců (zpravidla 2-5 km kolem 3,5 %) - krásná příroda, vysoké rozlišení, panaromatický pohled; na závěr trénink dlouhého a prudkého 20 km stoupání na M.Ventoux z jižní strany - DOPORUČUJI PRO BĚŽNÝ TRENINK A TRENINK KOPCU

20. Amstel Gold Race 2007 - trénink intervalů, točeno za zaváděcími motocykly závodu, spousta diváků kolem trati - DOPORUČUJI PRO INTERVALY

21. Flanders Tour 2007 - obdobné jako 20.

22. The Green Heart Classic - s výjimkou přejezdů mostů a nadúrovňových křižovatek pořád rovina (celkem 157 km) - trénink najíždění rovinných kilometrů (nudné, ale rovinné najíždění je nudné vždy) - točené za zaváděcími motocykly závodu - i když nudnější, DOPORUČUJI pro rovinné zimní případně jarní najíždění

Popis Ergovideí:
01. Ironman Course Roth - 2,5 hodiny většinou rovinnou či mírně zvlněnou (s výjimkou jednoho asi 7 km kopce) krajinou, není to tak náročné jako Rabobank - pro běžný trénink se dá jezdit tak s nastavením -20%, pro vysokointenzivní 0%

02. Training with Rabobank - 2 hodiny většinou vysokointenzivního tréninku - zpočátku rovina s výjimkou úvodního brutálního dojezdu Deckera :-), pak následují za sebou opakující se kopce většinou 10 až 15 minut na úrovni laktátového prahu, dojezd je volnější - s -30% se to dá jet jakž takž ještě v pohodě, s -20% je to záhul. Mnohem zábavnější, než Roth - DOPORUČUJI

Jerrry

Demo novych RLV videi

Post by Jerrry » Fri Nov 07, 2008 1:54 am

Na muj dotaz, tykajici se rozliseni novych (2008) videii, mi Phil poslal odkaz na nejake demo. Mozna vam to bude k necemu pri rozhodovani, zda jsou o tolik lepsi nez ta stara (podotykam ze se nekde mohou lisit i trasy)

http://ergovideo.com/Demo/

Franta666

Re: Demo novych RLV videi

Post by Franta666 » Fri Nov 07, 2008 6:12 pm

Jak postupovat při různých formátech RLV vedea (xxx.avi) pro různé formáty monitorů např LCD (4:3, 16:9) aby bylo právě užívané video správně zobrazeno s max. využitím plochy resp. rozměru monitoru? Bude se s volbou RLV automaticky přenastavovat optimální zobrazení videa na monitoru?

kfacik

Re: RLV videa - popis jednotlivych videi

Post by kfacik » Mon Nov 10, 2008 2:28 pm

Ahojte,

Ktore video je skutocne najrealnejsie? ja mam asi 5 z tohto zoznamu a vsetky su na prdel... s realitou to nema nic spolocne.. obzvlast rozne manevre, predbiehania, krizovatky prestrihy a podobne... k tomu to vobec nesedi pri kopci... vidim ze som uz na vrchole tak priddam... zial to nekoresponduje s "naucenou" realitou z bajku.. je to zle zle zle..

PeterK

Post by PeterK » Mon Nov 10, 2008 3:00 pm

Franta666 wrote:Jak postupovat při různých formátech RLV vedea (xxx.avi) pro různé formáty monitorů např LCD (4:3, 16:9) aby bylo právě užívané video správně zobrazeno s max. využitím plochy resp. rozměru monitoru? Bude se s volbou RLV automaticky přenastavovat optimální zobrazení videa na monitoru?

http://ergovideo.com/Demo/Resize-ultrwide.jpg

Jerrry

Re: RLV videa - popis jednotlivych videi

Post by Jerrry » Mon Nov 10, 2008 4:26 pm

kfacik wrote:Ahojte, Ktore video je skutocne najrealnejsie? ja mam asi 5 z tohto zoznamu a vsetky su na prdel... s realitou to nema nic spolocne.. obzvlast rozne manevre, predbiehania, krizovatky prestrihy a podobne... je to zle zle zle..
Ano, on Tacx neni nepovedenejsi e-realitou. Mnohem lepsi volba by byl ten trenazer co ma US letectvo pro vycvik na F22 Raptor. Tam tu realitu dovedli temer k dokonalosti. To by byl trenazer. Nicmene se obavam ze by si nikdo z nas nekoupil :-)))

Ja bych ty videa videl jako zpestreni nic vic. Pokud se mi nelibi, muzu si namisto RLV ke slapani pustit treba "Nemocnici na kraji .. "

kfacik

Post by kfacik » Mon Nov 10, 2008 5:06 pm

Nuz... ano ...sledovat ine.. ale pri tom by som aj tak myslel na bolest...a ta by nemala ziaden suvis s aktualnym stupanim ..

najrealnejsi sa mi pozdava iba catalyst.. tam si nastavis 200W, tazky prevod a po case sa to urovna..takze sa da ist 110 rpm..... a potom sa s tym hrat...

RLV zadrhava a nesuvisi s obrazom... zial...

virtual..ano..ale na to nemam HW ..to trha, seka... skratka ten pocit ako ked ides do kopca, prestanes slapat a znovu pritlacis sa emuluje najlepsie iba s catalystom...ostatne to nevedia...

Franta666

Post by Franta666 » Tue Nov 11, 2008 12:49 pm

PeterK wrote:
Franta666 wrote:Jak postupovat při různých formátech RLV vedea (xxx.avi) pro různé formáty monitorů např LCD (4:3, 16:9) aby bylo právě užívané video správně zobrazeno s max. využitím plochy resp. rozměru monitoru? Bude se s volbou RLV automaticky přenastavovat optimální zobrazení videa na monitoru?

http://ergovideo.com/Demo/Resize-ultrwide.jpg
Pardon. O jaké číslo revize ffdshow se jedná, resp. jaké používáš?

PeterK

Post by PeterK » Tue Nov 11, 2008 11:17 pm

Na té staré a funkční instalaci jsem měl nejspíš Rev 1602-2007-11-11, ale nejsem si jistý, protože jsem zformátoval HD a čekám, až mi tacx pošle nové instalační CD, protože to s Imagicem je podle všeho vadné. To číslo jsem našel na svém novém PC a tak nějak předpokládám, že jsem si tuhel revizi stáhl a potom nainstaloval do sklepního PC k Fortiusu.

Franta666

Post by Franta666 » Wed Nov 12, 2008 10:21 am

Měl jsem tam ffdshow_rev610_20061201 , kterou uváděli jako poslední zaručenou, ale ta to nastavení dle obr. neumožňovala. Instaloval jsem proto včera nejnovější, ale ta byla nějak vadná. Měl jsem po ruce FFDShow_rev1792_20080118, teď už to fachá, i když si nejsem zcela jist nastavením některých parametrů, zatím je to na novém monitoru paráda.
Nastavuješ ještě něco na zkvalitnění videa?

PeterK

Post by PeterK » Thu Nov 13, 2008 10:29 am

Nic nenastavuji. Včera jsem si přivezl ty poslední Alpy a přehrál jsem si je jen tak na starém CRT Sonny "22". Takhle roztažené mi to nepřišlo skoro vůbec ostré, ale na nějaké další štelování jsem už neměl sílu. Byl jsem rád, že se aspoň svezu, poslední 2 týdny jenom instaluji a zase deinstaluji. Dnes zkusím upravit tu konfiguraci podle odkazu níže. Stáhl jsem si nějakou novější FFDShow. Uvidíme, jak se to bude chovat.

Franta666

Post by Franta666 » Fri Nov 14, 2008 2:05 pm

Rozumím tomu tak, že máš Alpine Classic 2007 T1956.33 překonvertované z původního T1956.18 ? Tím se ale kvalita tohoto videa nezlepší, spíše naopak.
Takže T1956.20 Amstel Gold Race 2007 -> na T1956.35 bude to samé.
Z toho usuzuji, že vyšší kvalitu můžeme očekávat pouze u nově natočených RLV 2008!
Např. T1956.34 Mont Ventoux 2008
nebo T1956.32 Giro del Mortirolo 2008
Tuším, že jsi měl T1956.16 Grossglockner
a nyní je v nabídce T1956.31 Grossglockner 2008 ten je nově natočen?

Tacx Video Production

Post by Tacx Video Production » Fri Nov 14, 2008 2:27 pm

Franta666 wrote:Rozumím tomu tak, že máš Alpine Classic 2007 T1956.33 překonvertované z původního T1956.18 ? Tím se ale kvalita tohoto videa nezlepší, spíše naopak.
Z toho usuzuji, že vyšší kvalitu můžeme očekávat pouze u nově natočených RLV 2008!
http://ergovideo.com/Grossglockner08.htm

PeterK

Post by PeterK » Fri Nov 14, 2008 3:23 pm

Hi Phil,

The pictures are just awesome, no question about it, but I already have the original Grossglockner RLV and I was looking forward to a new release with the climb filmed from Bruck. Is anything like in the making? I think I have seen it mentioned somewhere on the forum.

PeterK

Post by PeterK » Fri Nov 14, 2008 3:41 pm

Franta666 wrote:Rozumím tomu tak, že máš Alpine Classic 2007 T1956.33 překonvertované z původního T1956.18 ? Tím se ale kvalita tohoto videa nezlepší, spíše naopak.
Ano, vyšší kvalitu opravdu čekej jen u nově natočených RLV. Já si ty nové Alpy koupil hlavně proto, že na nich byl i Col de Telegraphe, který jsem jel společně s Galibierem. Protože se v těchto věcech příliš nevyznám, očekával jsem, že kvalita videa půjde nahoru, ale nějak nemám ten pocit. Upravil jsem si nastavení dle toho odkazu, ale na mojí CRT Sonny "22" to nějak nehraje roli.
Teoreticky bych měl mít na obrazovce jen ten užší pruh, ale mě se obraz stejně roztáhne na celou plochu, takže nějaké výhody vyššího rozlišení jdou samozřejmě do háje. Vím, že někde na anglickém fóru to nastavení řeší, ale teď zrovna nemám moc času všechny ty info lovit. Ten Grossglockner je nějaký zapeklitý. Phil kdesi tvrdil, že to bude nově natočený výstup z Brucku. Podle popisu se ale jedná o to stejné video jako předtím, tak nevím. V předchozím příspěvku jsem se ho zeptal, když už se nám tady objevil, takže uvidíme, co odpoví.

Franta666

Post by Franta666 » Fri Nov 14, 2008 4:02 pm

kfacik wrote:Nuz... ano ...sledovat ine.. ale pri tom by som aj tak myslel na bolest...a ta by nemala ziaden suvis s aktualnym stupanim ..

najrealnejsi sa mi pozdava iba catalyst.. tam si nastavis 200W, tazky prevod a po case sa to urovna..takze sa da ist 110 rpm..... a potom sa s tym hrat...

RLV zadrhava a nesuvisi s obrazom... zial...

virtual..ano..ale na to nemam HW ..to trha, seka... skratka ten pocit ako ked ides do kopca, prestanes slapat a znovu pritlacis sa emuluje najlepsie iba s catalystom...ostatne to nevedia...
Ať už máš Fortius, nebo I-magic, ani od jednoho nemůžeš čekat ani náznak reality, pokud to Tvůj PC nestíhá.
To je stejné, jako by jsi s chabým PC nadával na video, protože se nepřehrává plynule, seká se, zvuk zadrhává a pod.
Já si naopak myslím, že s i-magicem + RLV v mírně zvlněném terénu je jízda velice realistická, pravda kolo se nenaklání ve sklonu kopce, ani úhlu zatáčky, dokonce se na kolo nepřenášejí ani nerovnosti silnice.

Franta666

Post by Franta666 » Fri Nov 14, 2008 4:43 pm

Na tom http://ergovideo.com/Grossglockner08.htm to vypadá úchvatně, ale - není to tak jednoznačné při zobrazení se software Fortius.
Snímky jsou v poměru 1:2,5 takže pokud je zobrazíš na monitoru, buďto bude zobrazení s pruhy nahoře a dole, nebo neostrý obraz s plnou výškou, ale ne celý na šířku (zde se uplatní natáčecí modul). Pokud jsou mé závěry správné, pak je to pro mě zklamání. Ideální by asi bylo video o dnes v TV zaváděných rozměrech 1:1,777 př. 1:1,6 korespondující i s nativními rozměry nových LCD monitorů a zlepšení kvality by bylo nejvíce patrné, teda když pomineme stupeň komprese při zpracování originálního záznamu.

Tacx Video Production

Post by Tacx Video Production » Fri Nov 14, 2008 4:45 pm

PeterK wrote:Hi Phil,

The pictures are just awesome, no question about it, but I already have the original Grossglockner RLV and I was looking forward to a new release with the climb filmed from Bruck. Is anything like in the making? I think I have seen it mentioned somewhere on the forum.
Those images are from the Bruck side :wink: filmed just a few weeks ago so its in production. I figured I would let you guys know first about this ride as your our latest forum! The road goes over the top & down the side you have now to the roundabout & then takes the road upto Kaiser-Franz-Josefs-Höhe.

PeterK

Post by PeterK » Fri Nov 14, 2008 5:19 pm

Shame on me for not recognizing this piece of art in its proper form :oops: , but when I rode it last year I had sweat pouring all over my face so I hope you will excuse me.
And since you value our new forum that much as to give such a precious preview could you, please, give us some info about resizing our monitors to get the best of your new RLV work?

What is the best adjustment for just a regular 4:3 monitor and how does it differ from wide screens? I posted here a link to wide screen resize but it will not help much to those with regular CRTs like me. Thanks for reply.

Tacx Video Production

Post by Tacx Video Production » Fri Nov 14, 2008 5:34 pm

PeterK wrote:Shame on me for not recognizing this piece of art in its proper form :oops: , but when I rode it last year I had sweat pouring all over my face so I hope you will excuse me.
And since you value our new forum that much as to give such a precious preview could you, please, give us some info about resizing our monitors to get the best of your new RLV work?

What is the best adjustment for just a regular 4:3 monitor and how does it differ from wide screens? I posted here a link to wide screen resize but it will not help much to those with regular CRTs like me. Thanks for reply.
Well first thing the new film perspective is made for the new TTS software. This will have a "bike view" function so you can steer a bit into the corners. To make this work the film needs to be a bit wider then most screens. The good thing about a old style CRT is that you will be able to steer a bit more then normal! The normal data view has changed so the film is along the top in place of in the corner so this was another reason.

If you want the full resolution then you will have black bars that will cut what would have been your view of the tarmac & sky. But on the good side the films especially those filmed this year will look much sharper then anything made before. The bit rate is the same as the old films but as not all the displays pixels are used we can force more of them into a smaller area. So you have a clear window like view of the world rather then a tall narrow slightly fuzzy one.

A CRT will have thicker black bars then a widescreen image. But the image will obviously be as wise as before & much sharper.

Post Reply

Return to “Slovenský”