Flow - kopce a virtuální rychlost vs Watty

Moderators: mcorn, Tacx Moderator, malfukt, Tacx support, Nasz, Jerrry, PeterK

Post Reply
rados

Flow - kopce a virtuální rychlost vs Watty

Post by rados » Tue Jan 10, 2012 9:40 am

Ahoj,
asi už po sté v této diskusi a v diskusi na cyklodiskuze.cz opět na téma kopce.

Mám Tacx Flow. V diskusích jsem se dočetl, že je schopný simulovat kopce do zhruba 3% a poté již formou "virtuální" rychlosti (červeně). Tomu rozumím - brzda má své omezení a chápu i ten princip červené rychlosti. Co mi není jasné, když dám Ergo video a mám tam fakt kopec a odpor brzdy 350W je to o dost větší záběr, než-li jaký kdy dostanu z běžného videa alpských kopců. Jinými slovy - zdá se mi, že brzda umí dát větší odpor než jsou ony 3%, ale nedává, fláká se a pouze přepočítává rychlost.

Další věc, které moc nerozumím je rychlost při tréninku se zátěží (tedy Watty). Jedu ergo, mám tam např. 230 Wattů a šlapu. Brzda mi upravuje zátěž dle frekvence šlapání tak, abych měl tuto zátěž konstantní. V principu je tedy úplně jedno, na jaký převod šlapu. Ovšem rychlost mi v tomto případě ukazuje dle zařazeného převodu. Když přeřadím na jiný převod, vydám stejnou sílu i výkon (při stejné frekvenci šlapání), ale rychlost mám jinou. U Ergo videa má systém přitom informaci o jaké stoupání jde, jak jsem těžký a tak by snad neměl být problém vypočíst, jakou "reálnou" rychlostí bych při této zátěži jel do tohoto kopce. Jelikož u tohoto typu tréninku nepřehazuji, je přeci nesmysl odvozovat rychlost od zařazeného převodu! Pak se nemá stávat, že jedu do cca 10% stoupání rychlostí 25km/h, které bych v reálu při své stavu trénovanosti nemohl dosáhnout ani náhodou.

Máte pro to někdo nějaké rozumné vysvětlení?

Rados

Post Reply

Return to “Slovenský”